Pacjentom z chorobami przyzębia proponujemy dwie metody leczenia:

Leczenie przyspieszone – mające na celu usunięcie wady w jak najkrótszym czasie. Proces leczenia podzieliliśmy na trzy etapy.

 • Etap wstępny, zazwyczaj trwający około tygodnia, rozpoczynamy od oczyszczenia zębów Pacjenta przez higienistkę. Następnie lekarz periodontolog przeprowadza szczegółowe badania pozwalające ocenić stopień zaawansowania choroby przyzębia. Po przeanalizowaniu wyników badań, Pacjent poddany zostaje zabiegowi oczyszczenia korzeni wszystkich zębów.
 • Drugim etapem leczenia chirurgiczno-periodontologicznego jest chirurgiczne oczyszczenie korzeni pojedynczych zębów. Podczas tego zabiegu lekarz aplikuje Pacjentowi specjalne leki i materiały regenerujące przyzębie. Etap ten jest najmniej przyjemny i jest przyczyną opracowania przez nas nowej ścieżki leczenia.
 • Po zakończeniu właściwego leczenia następuje ostatni etap, którego celem jest podtrzymanie efektów leczenia. Ta metoda leczenia jest polecana tym, którym bardzo zależy na czasie.

W Kryspin-Dent zapewniamy naszym Pacjentom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dlatego w przypadku kompleksowego leczenia stomatologicznego organizujemy konsylia lekarskie. Podczas tej narady - lekarze różnych specjalności zbierają się aby omówić dany przypadek i zaplanować dalsze leczenie.

Konsylium lekarskie zwołujemy zawsze gdy leczenie wymaga udziału lekarzy kilku specjalności. Często są to skomplikowane i rzadko spotykane przypadki medyczne. Dzięki udziałowi w nim lekarzy różnych specjalności jesteśmy w stanie zaplanować całe leczenie tak aby było ono zarazem bezpieczne i skuteczne.

 

W ostatnich latach obserwuje się znaczący postęp w leczeniu implantologicznym. Jeszcze niedawno implanty umieszczano w kościach szczęk tylko w tych miejscach, w których istniały odpowiednie wymiary i gęstość kości. Ograniczało to znacznie możliwości stosowania implantów. Obecnie wykonuje się coraz więcej zabiegów implantologicznych u Pacjentów z poważnymi zanikami kostnymi, u których jeszcze do niedawna takie zabiegi były niemożliwe.

Utrata zębów wiąże się z rozpoczęciem naturalnego procesu zaniku kości. Proces ten postępuje bardzo szybko. Tylko u około 1 na 3 pacjentów warunki kostne są tak dobre, że wprowadzenie implantu nie wiąże się z żadnymi problemami. Pozostali Pacjenci mogą wymagać przeprowadzenia zabiegu regeneracji brakującej kości. Dzięki temu zabiegowi można umieścić implanty tam gdzie są one najbardziej pożądane z protetycznego punktu widzenia, bez względu na stopień zaniku kości.

Na leczenie ortodontyczne coraz częściej decydują się ludzie dorośli. Pacjenci którzy podjęli decyzję o założeniu aparatu ortodontycznego oczekują by efekty leczenia były widoczne jak najszybciej. Jednak nie zawsze zdają sobie sprawę z powikłań jakie niesie za sobą takie leczenie u ludzi dorosłych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów wdrożyliśmy w Pomorskim Centrum Stomatologii Kryspin-Dent zespołową terapię ortodontyczno-chirurgiczną. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod leczenia czas leczenia ortodontycznego ulega znacznemu skróceniu. Metoda ta pozwala także na uniknięcie powikłań, które nie są rzadkością u osób dorosłych leczonych ortodontycznie w sposób tradycyjny.

 

Wykonanie zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego umożliwia poprawę struktury skóry w której następuje naturalny proces starzenia się. Poprzez modelowanie konturu twarzy czy wygładzenie zmarszczek nasza skóra odzyska swoje naturalne piękno.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym ciele. Jest składnikiem tkanki łącznej, ciała szklistego i chrząstek stawowych. Jest substancją biozgodną, nie wywołującą żadnych niepożądanych reakcji po zastosowaniu. Jest on również antyoksydantem chroniącym skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne.

Wraz z wiekiem spada zdolność skóry do wiązania cząsteczek wody. Spowodowane jest to właśnie zmniejszającą się ilością kwasu hialuronowego w tkankach. W rezultacie skóra staje się bardziej wiotka i mniej elastyczna. Możemy jednak temu zaradzić dokonując zabiegu wypełnienia skóry kwasem hialuronowym.

Stosowanie ruchomych protez nie jest ani wygodne ani estetyczne dlatego dzisiejsza stomatologia proponuje nowocześniejsze rozwiązanie - korony estetyczne.

Korony  nie tylko sprawdzają się pod względem estetycznym. Również wzmacniają oraz chronią zęby przed próchnicą. Korony estetyczne są niezawodne w wielu przypadkach, np.: gdy standardowe wypełnienie okazuje się nietrwałe, na zęby martwe, na zęby których stan jest na tyle zły, że zastosowanie licówek jest niemożliwe. Korony służą do zupełnego zakrycia uszkodzonego zęba (w przypadku braku zęba stosuje się most protetyczny). Koronom estetycznym nadajemy taki kształt i kolor, aby nie była widoczna jakakolwiek różnica między nim, a zębami sąsiednimi. Dzięki zastosowaniu koron estetycznych uzyskujemy pełny, biały uśmiech zgodny z kanonem piękna, a także niwelujemy wady zgryzu. Ponadto zęby odzyskują swoją funkcjonalność.

W leczeniu zniszczonych bądź w niewielkim stopniu uszkodzonych zębów tylnich, stosuje się nowoczesne metody odbudowy protetycznej typu inlay (wkłady), onlay (nakłady) oraz overlay. Stosowana przez nas metoda Pascal Magne oraz trzyskładnikowe spoiwo do zęba pozwala na osiągnięcie niepowtarzalnych dla zwykłych plomb korzyści.
Charakterystyczne cechy tego rozwiązania to:

 • estetyczny i naturalny wygląd;
 • nawet dwukrotnie zwiększona trwałość w porównaniu do tradycyjnych wypełnień;
 • duża szczelność;
 • zachowanie struktury zęba.

Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom unikamy często spotykanego nadmiernego szlifowania zębów i mimo, że jest czasochłonne, korzyści w postaci pozostawienia jak największej części zdrowego zęba są nieocenione.
Zastosowanie najwyższej jakości materiałów daje naszym Pacjentom gwarancję najwyższego poziomu estetyki oraz długotrwałych rezultatów.

Uzyskanie efektu pięknych, prostych i białych zębów możliwe jest dzięki zastosowaniu licówek porcelanowych. To idealne rozwiązanie zostało docenione przez aktorów już w pierwszych latach kina. Nawet duże zbliżenia nie uwidaczniają niedoskonałości, a wzbudzają zachwyt pięknych, białych i kształtnych zębów.

Gdy masz ukruszone kąty brzegów siecznych, ubytki brzegów zębów, niedorozwój zębiny lub szkliwa, licówki porcelanowe są bezkonkurencyjnym rozwiązaniem.

Nierówności zębów, szczeliny między zębami oraz wady zgryzu również mogą zostać wyeliminowane dzięki licówkom. Licówki pozwolą Ci również na zmianę kształtu zębów oraz uzupełnienie braków szkliwa. Są również stosowane w celu wybielenia zębów odpornych na chemiczne rozjaśnianie, mają trwałe przebarwienia, np.: spowodowane antybiotykami, obciążeniami genetycznymi.

Licówki wykonywane są z różnych rodzajów materiałów. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat udoskonalano licówki, a wiedza o nich została ugruntowana. W Kryspin-Dent stosujemy najlepszy światowy standard zakładania licówek. Wykorzystujemy szczególny rodzaj porcelany, z której wykonana jest licówka. Ta specjalna odmiana porcelany pozwala uzyskać najmniejszą na świecie grubość od 0,1 mm. Ma również twardość bardzo zbliżoną do szkliwa naturalnych zębów. Daje to ogromne zalety. Ponadto dzięki takim licówkom uzyskujemy efekt przeźroczystości jak w naturalnym szkliwie. Licówki pozwolą Ci cieszyć się idealnym kształtem i kolorem zębów.

Precyzja oraz trwałość konstrukcji protetycznych wykonanych w technologii Cresco sprawiają, że współcześnie jest to rodzaj co raz chętniej stosowany przez lekarzy.
Charakterystyka technologii Cresco:

 • swoboda i doskonałe dopasowanie za każdym razem bez względu na to, który system implantu jest używany;
 • elastyczność i prostota zastosownia;
 • pewność oraz trwałość wykonania konstrukcji protetycznej;
 • eliminowanie zniekształceń, które mają miejsce w przypadku procesów odlewniczych standardowych protez.

Naszym Pacjentom technologia Cresco umożliwia uzyskanie estetycznego, precyzyjnego i trwałego rozwiązania protetycznego, dzięki czemu spełnia ono najwyższe standardy jakości.

Proteza całkowita należy do grupy protez ruchomych stosowanych w przypadku bezzębia.
Proteza holenderska różni się od standardowego rozwiązania sposobem wykonania, który jest bardziej skomplikowany i czasochłonny. Umożliwia to jednak znacznie lepsze utrzymanie w jamie ustnej, przez co zwiększa się komfort jej użytkowania.

Charakterystyka protezy holenderskiej:

 • dużo większa wygoda użytkowania w porównaniu do standardowej protezy całkowitej;
 • brak konieczności stosowania preparatu adhezyjnego;
 • szczelność i dokładne przyleganie i dopasowanie do podniebienia.

Efekt końcowy, mimo iż wymaga zwiększonego nakładu pracy, spełnia wszelkie wymagania naszych Pacjentów. Zatem bezspornie warto skorzystać z tego  rozwiązania i bez obaw cieszyć się pięknym uśmiechem.

W przeciwieństwie do tradycyjnej protezy szkieletowej, w której widoczne są metalowe klamry przytrzymujące, proteza na zatrzaskach charakteryzuje się mocowaniem na elementach ukrytych wewnątrz.
Na zachowanych zębach Pacjenta, które się okoronowuje, osadza się koronę z zasuwą bądź zatrzaskiem. Drugi element zasuwy znajduje się w protezie i ściśle odpowiada podstawie, niczym klucz do zamka, zapewniając jej doskonałe utrzymanie.
Zalety zastosowania protezy na zatrzaskach:

 • brak widocznych elementów metalowych;
 • stabilniejsze mocowanie w jamie ustnej w porównaniu do protez szkieletowych;
 • naturalny i estetyczny wygląd;
 • łatwość utrzymania higieny;
 • wieloletnia trwałość.

Komfort użytkowania oraz piękny uśmiech bez widocznej metalowej konstrukcji sprawia, że proteza na zatrzaskach idealnie zastępuje brakujące zęby.

Proteza szkieletowa jest rozwiązaniem protetycznym stosowanym w przypadku braku od kilku do kilkunastu zębów.

W przeciwieństwie do protezy akrylowej, proteza szkieletowa:

 • posiada cienką metalową konstrukcję, przez co jest znacznie trwalsza,
 • opiera się na istniejących zębach własnych, dzięki czemu nie uwiera dziąseł,
 • zamocowana w górnej części szczęki nie pokrywa całego podniebienia, co umożliwia większe poczucie smaku.

Komfort użytkowania poprzez solidne mocowanie w jamie ustnej, duża wytrzymałość oraz dodatkowo możliwość polepszenia wymowy sprawiają, że zastosowanie tego rozwiązania stanowi znacznie lepszą alternatywę do protez akrylowych.

Proteza teleskopowa to technika uzupełnienia uzębienia, w której występuje system podwójnych koron.
 Podstawę stanowi korona wewnętrzna, którą mocuje się do odpowiednio przygotowanych naturalnych zębów. Następnie na jej powierzchni osadza się drugą (ruchomą) część - koronę zewnętrzną, która ukryta jest w protezie lub moście. W Pomorskim Centrum Stomatologii Kryspin-Dent korony wykonywane są na podbudowie z biokompatybilnego i wysoce estetycznego Cerkonu.

Zalety zastosowania protez na teleskopach:

 • naturalny wygląd;
 • szczelne i stabilne mocowanie;
 • długotrwałość użytkowania;
 • polepszenie efektywności żucia;
 • brak klamer lub innych widocznych elementów metalowych;
 • łatwość utrzymania higieny;
 • alternatywa  do implantów.

Protezy teleskopowe to nowa jakość i idealny sposób do osiągnięcia olśniewającego uśmiechu.

Współczesna stomatologia dostarcza szereg rozwiązań w celu poprawy wyglądu uzębienia w każdym wieku. Coraz częściej wśród dorosłych osób zainteresowaniem cieszą się metody korekcji krzywych zębów bądź przerw między zębowych. Tradycyjne leczenie ortodontyczne w tym wieku niesie za sobą istotne problemy, które nie występują u młodszych Pacjentów m.in.:

 • dłuższy czas oczekiwania na rezultaty, nawet do trzech lat;
 • dyskomfort estetyczny;
 • konieczność noszenia retencji aby utrzymać osiągnięte rezultaty ortodontyczne;
 • kłopot z utrzymaniem odpowiedniej higieny jamy ustnej;
 • dodatkowe trudności m.in.: starte zęby, paradontoza, braki w uzębieniu.

Mając na względzie te niedogodności wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Pacjentów proponując:

 • poprawę zgryzu przez użycie nowoczesnych licówek pełnoceramicznych – cienkich warstw z porcelany skaleniowej cementowanych na zębach własnych Pacjenta;
 • tymczasowe zastosowanie aparatu ortodontycznego, a następnie dalsza korekcja poprzez licówki.

Znacznie krótszy czas leczenia, trwały efekt oraz olśniewająco piękny uśmiech to nie jedyne zalety tego rozwiązania. Nigdy nie jest za późno by odzyskać młodzieńczy wygląd swoich zębów.

Zalety wszczepienia implantu:

 • najwyższy komfort i trwałość użytkowania,
 • wysoka estetyka i funkcjonalność,
 • możliwość uzupełnienia nawet pojedynczych braków zębowych bez konieczności szlifowania zdrowych zębów,
 • niemal 100 %  powodzenia zabiegu (przyjęcia się implantu w kości),
 • zatrzymanie procesu zaniku kości w miejscu utraconego zęba,

Każdy ubytek w uzębieniu wymaga szybkiej reakcji i uzupełnienia. Zaufaj naszym specjalistom stomatologom, którzy profesjonalnie dostosują rozwiązanie do stanu Twojego uzębienia i indywidualnych potrzeb.

 

Mikroprotezy  pełnią funkcję tymczasowego uzupełnienia braków pojedynczych zębów. Są wykonywane najczęściej z akrylu, a ich sposób mocowania i wygląd zbliżony jest do standardowej ruchomej protezy całkowitej.
Zaletami tego rozwiązania są przede wszystkim:

 • niska cena,
 • szybkie dopasowanie,
 • łatwe wykonanie,

W Pomorskim Centrum Stomatologii Kryspin-Dent mikroprotezy mają zastosowanie w przypadku konieczności zachowania estetyki podczas wykonywania docelowych prac protetycznych oraz po zabiegach implantacji. Ze względu na niski komfort użytkowania tego rodzaju uzupełnienie stosowane jest w sytuacji chwilowego braku środków finansowych po stronie Pacjenta.

Rozwiązaniem problemu utraty pojedynczych zębów, głównie przednich, może być zastosowanie mostu Maryland. Podstawą budowy tego typu mostu jest rama z włókna szklanego lub metalu z koroną protetyczną umieszczoną na przedzie. Utworzony w ten sposób sztuczny ząb ze skrzydłami jest mocowany na tylnych  ściankach sąsiadujących z ubytkiem zębów.  
Zalety zastosowania mostu Maryland:

 • szybkie dopasowanie,
 • łatwa regulacja i montaż,
 • brak konieczności szlifowania sąsiednich zębów,
 • estetyka,
 • alternatywa dla mikroprotez.

Zwiększone ryzyko nietrwałości powoduje, że w Pomorskim Centrum Stomatologii Kryspin-Dent tego typu rozwiązanie ma charakter tymczasowy i stosujemy je głównie w przypadku oczekiwania na odbudowę protetyczną po wszczepieniu implantów.

Most jest pracą protetyczną wykonywaną w laboratorium. Ta technologia umożliwia wierne odtworzenie kształtu utraconych zębów, ich usytuowania w łuku zębowym oraz ich funkcji w żuciu. Pozwala zachować równowagę całego łuku zębowego.

Przy wykonaniu mostu wykorzystuje się zęby sąsiadujące z łuku - stanowią one filary do osadzenia całej pracy. W tym celu należy pomniejszyć ich obwód i nałożyć na nie uzupełnienie składające się z dwóch koron połączonych ze sobą brakującymi zębami.

Powierzchnie zębowe w pełni odzwierciedlają własne zęby. Projekt mostu jest wykonany w taki sposób, by zęby filarowe mogły być bezpiecznie obciążone dodatkowymi siłami żucia, wynikających z dostawionych zębów.

Most wiernie odtwarza kształt i kolor brakujących zębów.