Prosimy o wypełnienie poniższego formularza z uwzględnieniem pól obowiązkowych oznaczonych gwiazdką.

ednodoncja
 W tej dziedzinie pracujemy laserem

Powszechnie znane leczenie kanałowe, czyli endodoncja jest jedną z najbardziej zaawansowanych dziedzin w stomatologii. Dzięki temu są możliwości uratowania niemal każdego zęba w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia nerwu (miazgi zęba).

W Pomorskim Centrum Stomatologii Kryspin-Dent zabiegi te są wykonywane według najwyższych standardów przez wyspecjalizowaną grupę lekarzy. Są wykonywane przy użyciu specjalistycznego sprzętu, dzięki czemu lekarz metodami chemiczno-mechanicznymi dokładnie usuwa zakażoną lub zapalnie zmienioną miazgę. Praca w powiększeniu dzięki mikroskopom operacyjnym Zeiss OPMI PRO ERGO oraz lupom szwajcarskiej firmy SandyGrendel   daje możliwość odnalezienia wszystkich kanałów, co decyduje o skuteczności leczenia. Lekarza wspomagają także elektroniczne urządzenia służące do pomiaru długości kanału (endometry), które pozwalają na idealną precyzję. Wykorzystywane podczas leczenia instrumenty są jednorazowe, co daje niemal stuprocentową pewność, że narzędzia te nie złamią się wewnątrz kanału zęba.  Posiadane przez nas urządzenia połączone z umiejętnościami lekarzy dają gwarancję skutecznego leczenia. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do momentu zdezynfekowania już oczyszczonych kanałów korzeniowych oraz ich szczelnego wypełnienia. Do tego celu wykorzystujemy preparaty z nanocząsteczkami srebra i złota o właściwościach bakteriostatycznych. Na każdym etapie wykonywane są komputerowe zdjęcia rentgenowskie, co dodatkowo pozwala na kontrolowanie wykonywanego zabiegu.

Nie należy obawiać się bólu, gdyż cały zabieg odbywa się przy użyciu nowoczesnego, sterowanego komputerowo systemu do bezbolesnego podawania znieczuleń.

Bezpośrednio po leczeniu Pacjent jest pod stałą, profesjonalną opieką lekarza endodonty. W razie dolegliwości bólowych po leczeniu proponujemy laseroterapię, która w znaczący sposób przyspiesza gojenie.