Prosimy o wypełnienie poniższego formularza z uwzględnieniem pól obowiązkowych oznaczonych gwiazdką.

Laser jest ważnym czynnikiem w leczeniu związanym z upiększaniem naszych uśmiechów. Znajduje szerokie zastosowanie w stomatologii estetycznej, zwłaszcza części związanej z kształtowaniem linii dziąsła i dopasowywaniem dziąsła do linii ust przy tzw. uśmiechu dziąsłowym. Wykorzystanie lasera w poszukiwaniu pięknego uśmiechu możliwe jest dzięki podstawowej zalecie, jaką ma laser w porównaniu do skalpela: precyzji cięcia.

Precyzja działania - dzięki brakowi krwawienia przy nacinaniu chirurg doskonale widzi miejsce, nad którym pracuje. To proste rozwiązanie do minimum zmniejsza ryzyko niechcianych i niepotrzebnych nacięć, a podstawowy problem chirurga stomatologia, czyli tamowanie krwawienia w celu uzyskania widoczności staje się niepotrzebnym wspomnieniem. Użycie do nacinania lasera sprawia, że dolegliwości bólowe się zmniejszają, a w niektórych przypadkach nie są potrzebne szwy. Po ingerencji lasera rana pozabiegowa mniej krwawi, mniejszy jest obrzęk, a rana goi się szybciej i jest mniej dolegliwa. Dodając do tego dodatkowe funkcje lasera, jak fotoaktywna dezynfekcja i biostymulacja, możemy z powodzeniem powiedzieć, że laser to doskonałe rozwiązanie umożliwiające szybkie i przewidywalne efekty leczenia w stomatologii estetycznej.

Wśród rozwiązań wspomagających piękny uśmiech laser wykorzystujemy głównie w trzech kategoriach zabiegów, są to:

Kształtowanie linii dziąsła - przy zabiegach stomatologii estetycznej dużą rolę odgrywa nie tylko sam ząb, ale też to, jak wygląda całość w połączeniu z dziąsłami i ich wysokością oraz linią ust. Dzięki wykorzystaniu lasera możemy precyzyjnie określić i ukształtować linię dziąsła wzdłuż uśmiechu, a przy wsparciu z zabiegami z kwasem hialuronowym możemy z całą pewnością stwierdzić: dziąsła w nowym uśmiechu skomponują z zębami całość, z której będziemy dumni my, nasze Pacjentki i Pacjenci.

Usuwanie narośli, brodawek – laser jest również szeroko wykorzystywany w serii małych zabiegów prowadzących do usuwania niechcianych narośli zarówno wewnątrz jamy ustnej, jak i na zewnątrz. Dzięki precyzji działania zabiegi są bezbolesne, a efekty zdumiewające.

Leczenie opryszczki – szerokie stosowanie laserów w leczeniu infekcji tkanek miękkich jest potwierdzone znakomitymi efektami. W praktyce leczenie opryszczki sprowadza się do kilku zabiegów naświetlania żelem toluidynowym.

Obkurczanie dziąsła – dla Pacjentów, których czeka wykonanie wycisku zabieg retrakcji jest wyjątkowo nieprzyjemny, a działanie nici retrakcyjnej opisują jako najmniej komfortowy zabieg. Na szczęście niekonieczny w gabinetach Kryspin-Dent, ponieważ dzięki specjalnej końcówce laser wykonuje tę samą czynność bez dolegliwości i stresu.

W Pomorskim Centrum Stomatologii Kryspin-Dent wykorzystujemy laser w wielu dziedzinach zajmujących się upiększaniem uśmiechu, są to m.in.: