Prosimy o wypełnienie poniższego formularza z uwzględnieniem pól obowiązkowych oznaczonych gwiazdką.

W leczeniu zębów laser jest wykorzystywany w szczególności do fotoaktywnej dezynfekcji. Dzięki naświetlaniu światłem o odpowiedniej długości fal, laser eliminuje nawet do 100 % bakterii nie podrażniając przy tym tkanek zęba. Dzięki tym cechom laser możemy wykorzystać m.in. do następujących celów:

Leczenie ednodontyczne – laser jest szczególnie przydatny w leczeniu endodontycznym, w którym eliminacja bakterii z wnętrza zęba i kanałów decyduje o powodzeniu leczenia i uratowaniu zęba. Fotoaktywna dezynfekcja w połączeniu z mikroskopem i doświadczeniem sprawnego endodonty to kluczowe elementy pozwalające gwarantować najlepsze możliwe efekty leczenia kanałowego.

Znoszenie nadwrażliwości i zastosowanie przeciwbólowe – dzięki wykorzystaniu biostymulacji laserowej podnosi się próg bólowy leczonego miejsca, dzięki czemu cofają się jej nieprzyjemne konsekwencje. Nadwrażliwość występuje zwykle z powodu odkrycia mikrokanalików zębowych i mija samoczynnie lub z niewielką pomocą środków farmakologicznych, dlatego też zniesienie nadwrażliwości ogranicza się tylko do jej objawów. Szybkość zabiegu, skuteczność i jego nieinwazyjność sprawiają, ze jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla osób z nadwrażliwością zębów. Jednocześnie przy mniejszych zabiegach stomatologicznych znajduje zastosowanie jako środek znieczulający.

Ozonoterapia niewielkich ubytków – lasery wykorzystywane w naszych gabinetach pozwalają na wykonanie laserowego ozonowania przy niewielkich ubytkach. Jest to szczególnie przydatne w leczeniu najmłodszych Pacjentów, odbywa się to bowiem bez udziału wiertła i jest całkowicie bezbolesne.

Lasery w leczeniu zębów wykorzystujemy głównie w następujących dziedzinach stomatologii: