Prosimy o wypełnienie poniższego formularza z uwzględnieniem pól obowiązkowych oznaczonych gwiazdką.

Brzydki zapach z ust jest wstydliwym problemem, który dokucza wielu Pacjentom. Dolegliwość ta przeszkadza w swobodnym mówieniu i kontaktach z innymi ludźmi. Panuje powszechne przekonanie, że jest to efekt nie wystarczającej higieny jamy ustnej. Nie jest to do końca prawdą, gdyż problem ten dotyka także ludzi, którzy dbają o swoje uzębienie i są przekonani, że ich zęby są zdrowe.

Przykry zapach z ust jest ważnym sygnałem, że z zębami zaczyna dziać się coś niedobrego. Przyczyna tego problemu leżeć może w miejscu niewidocznym, a mianowicie poniżej linii dziąseł. Odkładanie się kamienia zębowego na odsłoniętych szyjkach zębowych prowadzi z czasem do rozpoczęcia się procesów próchniczych w tych miejscach. Problem potęguje fakt, że są to zwykle miejsca do których nie mamy dostępu podczas szczotkowania czy nitkowania. Nie jesteśmy więc w stanie samodzielnie ich oczyścić.

Właściwe leczenie periodontologiczne polega na oczyszczeniu i wyleczeniu zmienionych chorobowo miejsc, dzięki czemu brzydki zapach z ust przestanie nam doskwierać. Co ważne, uporanie się z chorobą przyzębia na wczesnym jej etapie pozwala zapobiec dalszemu jej rozwojowi. Nieleczona bowiem może doprowadzić do utraty uzębienia.