Prosimy o wypełnienie poniższego formularza z uwzględnieniem pól obowiązkowych oznaczonych gwiazdką.

Przyczyna krwawienia dziąseł może leżeć w niewłaściwym szczotkowaniu zębów lub używaniu zbyt twardej szczoteczki. Jeśli jednak problem pojawił się nagle, bez wyraźnej przyczyny, może to świadczyć o początkowym stadium zapalenia dziąseł. Jeśli dodatkowo zaobserwujesz, że twoje dziąsła są zaczerwienione lub podrażnione, koniecznie udaj się do lekarza periodontologa.

Krwawienie dziąseł jest objawem, którego nie można bagatelizować, może być bowiem początkiem poważnych chorób, które nieleczone prowadzą do utraty uzębienia. Przyczyną powstania problemu jest niedostateczne usuwanie płytki nazębnej odkładającej się na linii dziąseł. Płytka ta z czasem przekształci się w kamień nazębny, który tylko spotęguje problem. Jeśli nie zostanie on usunięty, może doprowadzić do cofnięcia linii dziąseł i rozpoczęcia procesu niszczenia korzeni zębów.

Efektem takiego ciągu zdarzeń może być utrata uzębienia, dlatego jeśli zobaczysz krew podczas szczotkowania, nie bagatelizuj tego. Nasi lekarze sprawdzą, gdzie tkwi problem i zajmą się jego rozwiązaniem.