Leczenie stomatologiczne dzieci jest szczególnie ważne. Najważniejszym elementem leczenia dziecka jest uniknięcie zniechęcenia do wizyt u stomatologa. Dziecko, które obawia się dentysty bardzo nieufnie zachowuje się w gabinecie, przez co jeszcze pogłębia swój lęk.

Dzieci u stomatologa mają czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Program leczenia w Kryspin-Dent.

W naszej pracy dokładamy wszelkich starań, aby leczenie dzieci odbywało się w optymalnych warunkach i bezstresowej atmosferze. Osiągamy to dzięki naszemu Programowi leczenia dzieci. W programie zakładamy trzy elementy prawidłowo przeprowadzonej wizyty u stomatologa :

 • dziecko w gabinecie ma czuć się swobodnie:
  • przed wizytą maluch może pobawić się w specjalnie przygotowanym kąciku zabaw;
  • dla dzieci niewspółpracujących przeprowadzona jest wizyta adaptacyjna, w trakcie której dziecko oswaja się z gabinetem i poznaje bliżej lekarza;
  • w gabinecie zabiegowym podczas leczenia dziecko ogląda swoje ulubione bajki;
  • niezależnie od wizyt dziecka, nasze centrum organizuje dzień otwarty dla przedszkolaka w Kryspin-Dent. W trakcie tego całodniowego wydarzenia dzieci spotykają się ze stomatologami, wspólnie z innymi dziećmi biorą udziały w konkursach i animacjach. Pozwala to oswoić się ze środowiskiem stomatologicznym i personelem gabinetu;
 • dziecko ma mieć świadomość co robi u dentysty - wyjaśnienie, jakie leczenie będzie wykonywane i w jakim celu, jest kluczowe dla samopoczucia malucha. W ramach tych czynności planujemy wiele atrakcji, jak wybór koloru wypełnienia, czy też smaku żelu stomatologicznego. Tego rodzaju działania odwracają uwagę od stresującej ciszy i pozwalają dziecku stać się ważną osobą przy podejmowaniu decyzji.
 • Każda wizyta malucha przybliża go do uzyskania bardzo atrakcyjnych nagród w konkursie Pacjent dzielny jak smok. Nagradzanie odwagi u dziecka nie jest tylko obowiązkiem rodziców, a wręczający nagrody stomatolog dostaje od dziecka dodatkowy kredyt zaufania, który może zaprocentować już na kolejnej wizycie.