Wyrobienie właściwych nawyków higienizacyjnych u dzieci w wieku przedszkolnym jest dla nas bardzo ważne. Dlatego w porozumieniu z dyrektorami wybranych gdańskich przedszkoli podjęliśmy się realizacji dwóch programów, które pomogą dzieciom biorącym w nich udział nauczyć się właściwie dbać o zęby. Nasze programy to:

  • Akcja Przedszkole
  • Warsztaty edukacyjne

Akcja Przedszkole

W 2005 r. rozpoczęliśmy naszą akcję w przedszkolu nr 74 w Gdańsku. Naszym celem było zwiększenie zaufania dzieci do dentystów i wyrobienie prawidłowych nawyków w higienie jamy ustnej.  Dzięki naszej akcji każdy przedszkolak myje zęby z ochotą, a dzieci witają nas - dentystów z okrzykami radości!

Do dziś Akcja Przedszkole objęła opieką ponad 350 dzieci w Trójmieście.

U maluchów utrwalamy nawyk mycia zębów po jedzeniu oraz prawidłowej techniki szczotkowania zębów. Mamy dużą satysfakcję z wyników prowadzonej akcji. Dzięki systematycznym badaniom dostrzegamy znaczącą różnicę u dzieci objętych akcją w porównaniu do dzieci, których opieka nie obejmuje.  Ścisłą współpraca z wychowawcami w przedszkolu pozwala utrzymać właściwy stopień zainteresowania higienizacją zębów również w przerwach miedzy spotkaniami ze stomatologiem.

Warsztaty edukacyjne

Na zaproszenie rodziców i dyrekcji przedszkola przyjeżdżamy do placówki przedszkolnej z warsztatami połączonymi z badaniem stomatologicznym. Dzieci bawią się doskonale, a na koniec wizyty otrzymują od nas dyplom i małą niespodziankę. Na drugiej stronie dyplomu wypełniamy kartę małego Pacjenta, na której rodzice mogą przeczytać informacje o stanie zębów swojej pociechy. Spotkanie odbywa się w doskonałej, radosnej atmosferze.

Jakie są zalety naszych warsztatów?:

  • Łączymy warsztaty edukacyjne z badaniem dzieci;
  • Nasi mali Pacjenci otrzymują w czasie zabawy niespodzianki;
  • Każdy uczestnik zabawy otrzyma od nas dyplom, na jego rewersie znajdzie się wypełniona karta badania stomatologicznego malucha.

Liczymy na to, że zachęcimy rodziców i dzieci do odbywania kontrolnych badań stomatologicznych 2 razy w roku. Pozwoli to rodzicom uniknąć dodatkowych kosztów wynikających z poważniejszych uszkodzeń szkliwa u maluchów, a dzieciom - wiercenia i związanego z tym stresu.

Nie czekaj, już dzisiaj zgłoś swoje przedszkole i zadbaj o zęby twojego dziecka!

Jak zgłosić swoje przedszkole?

Nic prostszego. Po prostu kliknij w przycisk „Zgłoś swoje przedszkole” wypełnij formularz kontaktowy, my odezwiemy się do dyrekcji przedszkola i załatwimy resztę.

Do zobaczenia!

Zgłoś swoje przedszkole