Prosimy o wypełnienie poniższego formularza z uwzględnieniem pól obowiązkowych oznaczonych gwiazdką.

Pomorskie Centrum Stomatologii Kryspin-Dent jest wiodącym ośrodkiem wykorzystującym najnowocześniejsze technologie i rozwiązania w stomatologii. Dzięki naszej ciągłemu poszerzaniu wiedzy i umiejętności, a także drobiazgowości i precyzji udało się nam odmienić uśmiechy wielu Pacjentów.

 

Starte zęby

Pacjent zgłosił się z bardzo zniszczonymi zębami na skutek ich ścierania. Konieczne było przeprowazenie analizy fukncjonalno-estetycznej w centralnej relacji stawów skoroniowo-żuchwowych. Dr Kryspin ustaliła przyczynę ścierania się zebów oraz wspólnie z zespołem medycznym Kryspin-Dent ułożyła plan leczenia zapewniający przewidywalne, trwałe i estetyczne efekty leczenia. Leczenie prowadziło 2 lekarzy specjalistów. Wykonane zostały wydłużenie koron klinicznych oraz korony pełnoceramiczne.

Zobacz przebieg leczenia

 

Bardzo krzywe zęby

Pacjentka miała problem z bardzo krzywymi zębami. Nie chciała zdecydować się na kilkuletnie noszenie aparatu ortodontycznego. Zależało jej na szybkim efekcie równych, kształtnych i białych zębów. Chciała także pewności i trwałości rozwiązania. Lekarz protetyk wykonał licówki z porcelany skaleniowej. Dzięki temu uzyskaliśmy efekt zgodny z oczekiwaniami Pacjentki. Leczenie trwało dwa tygodnie. 

 
 
 
 

Krzywe i starte zęby

Pacjent miał bardzo krzywe i starte zęby. Ponadto na górze i na dole brakowało kilku zębów. Problemem była również choroba przyzębia, która była przyczyną stanu zapalnego i krwawienia dziąseł. Bardzo ważne dla Pacjenta było uniknięcie zaawansowanych zabiegów chirurgicznych (wstawienie implantów).
Leczenie prowadziło 3 lekarzy specjalistów. Na górze lekarz protetyk wykonał kosmetyczne mosty, korony pełnoceramiczne i licówki z porcelany skaleniowej. Na dole lekarz wykonał korony oraz licówki z porcelany skaleniowej.

 

Starte i zniszczone zęby

Szczególnie zależało Pacjentce na poprawie wyglądu zębów górnych. Oczekiwaniem Pacjentki było uzyskanie efektu zdrowych, kształtnych zębów. Nie chciała, aby zęby górne znacznie odróżniały się od dolnych pod względem koloru, nimi zajmiemy ię za kilka miesięcy. Prócz poprawy wyglądu Pacjentka chciała uzyskać trwałość. Ze względu na znaczne zniszczenia zębów przednich wcześniej wykonywane na życzenie Pacjentki wypełnienia były nietrwałe. Mimo tak zniszczonych zębów Pacjentce zależało także, aby ich już nie szlifować. Dlatego lekarz protetyk wykonał licówki z porcelany skaleniowej. Dzięki temu uzyskaliśmy efekt zgodny z oczekiwaniami Pacjentki. Leczenie trwało jeden tydzień.