Prosimy o wypełnienie poniższego formularza z uwzględnieniem pól obowiązkowych oznaczonych gwiazdką.

Stosowanie ruchomych protez nie jest ani wygodne ani estetyczne, dlatego dzisiejsza stomatologia proponuje nowocześniejsze rozwiązanie - korony estetyczne.

Korony służą do zupełnego zakrycia uszkodzonego zęba (w przypadku braku zęba stosuje się most protetyczny). Koronom estetycznym nadajemy taki kształt i kolor, aby nie była widoczna jakakolwiek różnica między nim, a zębami sąsiednimi. Dzięki zastosowaniu koron estetycznych uzyskujemy pełny, biały uśmiech zgodny z kanonem piękna, a także niwelujemy wady zgryzu. Korony estetyczne są niezawodne w wielu przypadkach, np. gdy:

  • standardowe wypełnienie okazuje się nietrwałe,
  • ubytek jest tak duży, że plomba zajęłaby zbyt dużą powierzchnię zęba,
  • konieczna jest odbudowa martwego zęba,
  • stan zębów jest na tyle zły, że zastosowanie licówek jest niemożliwe.

Rodzaje koron

Istnieją dwa rodzaje koron estetycznych:

  • korony pełnoceramiczne,
  • cyrkonowe.

Korony estetyczne stanowią obecnie alternatywę, dla najczęściej stosowanych koron porcelanowych, na podbudowie metali. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze lekarskiej oraz zaangażowaniu laboratorium protetycznemu nasze korony uzyskują całkowicie naturalny wygląd. Dobrze wykonane korony estetyczne dają efekt przezierności i głębi jak w prawdziwym szkliwie. Korony estetyczne nie są napalane (przyczepiane) na stopy metalu, a mimo to ich trwałość jest taka sama jak tradycyjnych koron. Wykonywane są w całości z porcelany, dzięki czemu nie zachodzi obawa, że metal zacznie przebijać i ząb zacznie czernieć. Pomorskie Centrum Stomatologii Kryspin-Dent daje gwarancję jakości oraz trwałości na wykonane korony.