Prosimy o wypełnienie poniższego formularza z uwzględnieniem pól obowiązkowych oznaczonych gwiazdką.

Regeneracja zębów, jest to proces rewitalizacji uzębienia składający się z kilku etapów. Przy pomocy zabiegów indywidualnie dobranych dla każdego Pacjenta uzyskujemy oczekiwany efekt. Nasze zęby są bardzo mocno eksploatowane przez kilkadziesiąt lat. Dlatego narażone są na:

  • utratę naturalnego koloru,
  • utratę szkliwa,
  • osłabienie,
  • choroby,
  • oraz starzenie się.

Konsekwencją tego są zły wygląd zębów, ból, a nawet ich utrata. Aby temu zapobiegać konieczne są profesjonalne zabiegi wzmacniania oraz regeneracji zębów. Dzięki doskonale wykwalifikowanym higienistkom oraz posiadanym możliwościom możemy zapewnić, że Państwa zęby będą w doskonałej kondycji przez długie lata.

Jak to działa?

Po oczyszczeniu szkliwa z kamienia nazębnego i osadu wykonujemy zabieg fluoryzacji. Zabieg ten obecnie staje się coraz bardziej doceniany pomimo tego, że znany jest od dawna. Zmniejsza on ryzyko wystąpienia próchnicy nawet do 75%. Na czym polega działanie fluoru? Fluor pomaga uodparniać szkliwo na szkodliwe działanie kwasów znajdujących w jamie ustnej. Po zabiegu znacznie zmniejsza się roztapianie wapnia w kwasach, wytwarzanych przez cały czas, a najintensywniej podczas jedzenia.

Po przeprowadzeniu tych podstawowych zabiegów pielęgnacji zębów możliwa staje się pełna regeneracja szkliwa i zębiny. Przeprowadzamy ją poprzez stosowanie specjalnych preparatów zawierających fosforokrzemian wapniowo-sodowy, znany od lat ze swoich dobroczynnych właściwości. Wytwarzane są kryształy hydroksyapatytu, które tworzą warstwę na zębinie. Następnie osadzają się na zdemineralizowanej powierzchni zęba zapewniając jej odbudowę. Uzyskanie specjalnej struktury oraz możliwości aplikacji powoduje wypełnianie kanalików zębowych, naturalne odbudowanie szkliwa i uzupełnienie ubytków powstałych na skutek erozji szkliwa zębów. Bioaktywne składniki nie tylko odbudowują strukturę zęba, ale rozjaśniają i przywracają naturalny połysk zdrowych zębów.

Poza tymi zabiegami istnieje możliwość usunięcia pęknięć oraz poprawy kształtu zębów za pomocą licówek porcelanowych lub koron estetycznych. Dla poprawienia estetyki uśmiechu możliwy jest również zabieg wybielania zębów.