Zapobiegać powstawaniu problemom stomatologicznym możesz na kilka sposobów. Część działań możesz podjąć w już w domu. Jednak należy pamiętać, że nawet największy wysiłek może nie zapobiec próchnicy i należy regularnie udać się do dentysty w celu wykonania okresowej kontroli.

Co mogę zrobić w domu?

Po pierwsze szczotkuj zęby. Absolutnym minimum szczotkowania, to dwa razy dziennie, rano i wieczorem, optymalnie jednak byłoby szczotkować zęby po każdym posiłku. Jeśli chodzi o szczoteczkę, to w sieci znajdziesz wiele dokładnych opisów prawidłowej szczotki. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepszym rozwiązaniem jest szczoteczka soniczna i ten rodzaj szczoteczki polecamy naszym Pacjentom.

Po drugie codziennie nitkuj zęby. Nitkowanie zębów usuwa płytkę nazębna z niedostępnych dla szczoteczki przestrzeni międzyzębowych. Innym sposobem czyszczenia przestrzeni międzyzębowych jest stosowanie Irygatora.

Po trzecie płucz zęby po każdym szczotkowaniu. Pomimo szczotkowania i nitkowania zębów w twojej jamie ustnej wciąż są przestrzenie gdzie bakterie rozwijają się w najlepsze. Płyny do płukania ust są najlepszym rozwiązaniem dla pozbycie się tego rodzaju przypadłościom w domu.

Co mogę zrobić w gabinecie?

Najważniejszym działaniem zapobiegawczym jest regularna kontrola stanu zębów w gabinecie. Powinna odbywać się przynajmniej raz na pół roku. Dzięki sprawdzaniu stanu Twoich zębów będziemy mogli szybko zareagować na negatywne zmiany w Twoich ustach i zapobiec im na samym początku. Kliknij w obrazek poniżej, by zobaczyć dlaczego warto jest sprawdzać stan uzębienia lub kliknij w obrazek zatytułowany "profilaktyka" by dowiedzieć się co możemy zrobić dla Ciebie w naszym gabinecie.