Wiele osób udaje się do stomatologa dopiero jak odczuwają negatywne konsekwencje uszkodzeń zębów. Bez względu na to, czy jest to odczuwalne pod językiem uszczerbienie szkliwa, wypadnięta plomba, czy też już ból zęba. Regularna kontrola pozwala na wczesne wykrycie problemu i zapobiegnięcie jego eskalacji. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych argumentów dla których warto udać się na kontrolę zębów.

Z regularną kontrolą jest taniej.

Regularna kontrola się opłaca. Kontrolując stan swojego uzębienia co najmniej co pół roku masz świadomość, że choroba próchnicza nie zdąży się rozwinąć od ostatniego badania. Koszt regularnej kontroli i ewentualnych poprawek w stanie uzębienia będzie zawsze mniejszy niż leczenie mocno uszkodzonego zęba. Leczenie zębów z rozwiniętą próchnicą może wymagać leczenia kanałowego, odbudowy korony zębowych i wielu innych rozwiązań, które są wielokrotnie droższe niż kilkuletni koszt wizyt kontrolnych. Regularnie chodź na wizyty kontrolne przecież wiesz, że szczotkowanie zębów nie gwarantuje zdrowych zębów.

Bez obaw o ból u dentysty.

W najlepszych klinikach dentystycznych do lamusa odszedł mit bólu u dentysty. Dzięki takim rozwiązaniom jak znieczulenie za pomocą komputera nasi Pacjenci nie odczuwają dolegliwości bólowych w trakcie zabiegów. Jednak bardzo często zdarza się, że Pacjent z zaniedbanymi zębami pojawia się w naszym centrum z dolegliwościami bólowymi. Oczywiście pierwszą czynnością, jaką będziemy wykonywać w takim przypadku jest zmniejszenie i usunięcie tych dolegliwości. Jednak stres związany z dolegliwościami bólowymi i ich ewentualnym powrotem staje się podstawą obiegowej opinii o stomatologii jako dziedzinie powiązanej z bólem. Dlatego naszym Pacjentom proponujemy regularne wizyty i kontrole stomatologiczne. Dzięki nim w zdecydowanej większości przypadków można uniknąć poważniejszych problemów, a więc bólu i stresu z tym związanego.